Kilka prostych kroków do stworzenia własnej biblioteki dokumentów

Krok 1: Rejestracja w systemie i-Librarian

Kliknij przycisk "Rejestracja" znajdujący w górnym pasku nawigacji, wpisz wymagane dane, takie jak imię, adres e-mail i hasło, a następnie kliknij przycisk "Zarejestruj", poczekaj na e-mail z potwierdzeniem i zatwierdź rejestrację klikając w link podany w treści listu.

Krok 2: Logowanie do biblioteki

Kliknij na przycisk "Logowanie" w górnym pasku nawigacji, wpisz swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij przycisk "Zaloguj się".

Krok 3: Dodanie dokumentu do biblioteki

Kliknij ikonę "Nowy dokument" w górnym pasku nawigacji i wypełnij formularz. Kliknij przycisk "Zapisz", by dodać nową pozycję do biblioteki i uruchomić lingwistyczne przetwarzanie jej treści (wyświetlić propozycje kategoryzacji tematów, wykryte automatycznie ważne zwroty i słowa, krótkie streszczenie dokumentu oraz listę dokumentów podobnych). Jeśli zdecydujesz się udostępnić dokument, będzie on mógł być przeglądany przez wszystkich użytkowników serwisu.

Krok 4: Biblioteka główna

Sekcja "Biblioteka główna" to najprostszy sposób zapoznania się z zawartością biblioteki – za pośrednictwem wyszukiwarki pełnotekstowej lub poprzez przeglądanie list dokumentów uporządkowanych według autorów, tematów i dziedzin oraz listy ostatnio dodanych dokumentów.

Krok 5: Praca z pojedynczym dokumentem

Dla każdego dodanego do biblioteki dokumentu system i-Librarian tworzy stronę z jego krótkim opisem, na której znajdziesz zasugerowaną automatycznie klasyfikację tematyczną treści, wykryte słowa kluczowe, ważne frazy i odniesienia (adresy WWW i mailowe), streszczenie, a także listę dokumentów podobnych.

Krok 6: Wybór słów kluczowych dla dokumentów

W trybie klasyfikacji dokumentu ( dostępnym ze strony opisu dokumentu) możesz przypisać do dokumentu serię słów kluczowych wybierając je z drzewa tematów użytkownika, listy dziedzin lub przypisując je ręcznie.